Veikla

Dienos centro „Kelias kartu“ veiklas veda patyrę edukacinių užsiėmimų ir įvairių terapijų specialistai. Mūsų dienos centre vykdomos veiklos:

DAILĖS TERAPIJA
Dailės terapija – tai viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailės, psichologijos, psichoterapijos žinias. Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant, lipdant. Dailės terapijos užsiėmimuose nesiekiama jokio apčiuopiamo ir materialaus rezultato, čia svarbus pats kūrimo procesas. Negalią turintys vaikai per dailės terapijos užsiėmimus tampa labai susikoncentravę, ramūs ir kūrybiški. Dailės terapija padeda išlaisvinti susikaupusias neigiamas emocijas. Net ir medikai pripažįsta, kad žmogus, turėdamas psichikos ar fizinių pažeidimų, turėdamas didžiausią proto negalią, kūrybiškumo nepraranda. Kūrybiškumas yra žmogiškumo išraiška. Taigi dailės terapija į mūsų užsiėmimus ateina tik tam, kad sužadintų vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę.

MUZIKOS TERAPIJA
Muzikos terapija – tai sveikatos, gyvenimo kokybės gerinimas įvairios muzikinės veiklos bei jos metu užsimezgusių tarpusavio santykių pagalba. Muzikos terapija siekiama didinti neįgaliojo vaiko pasitikėjimą savimi, padėti rasti savyje dvasinę harmoniją, o taip pat, kaip teigia medikai muzikos terapija stiprina imunitetą, normalizuoja kvėpavimo sistemos veiklą, šalina nemigą, depresiją, nuovargį bei suteikia teigiamų emocijų.
Muzikos terapijoje plačiai naudojami ir kiti metodai - tai grojimas įvairiais instrumentais, dainos, šokis. Kadangi muzikos terapijoje orientuojamasi ne į rezultatą, bet į procesą, net ir nesimokęs vaikas gali skambinti muzikos instrumentu ir sugeba panaudoti jį pagal savas galimybes.

JUDESIO TERAPIJA
Kineziterapija –tai gydymas judesiu. Judėjimas gali pakeisti bet kurį vaistą, bet joks vaistas nepakeis judėjimo. Judesys – galingas biologinis stimuliatorius. Jis tampa gydančiu tada, kai taikomas tikslingai, pagal terapinius uždavinius, dozuotai ir atsižvelgiant į vaiko būklę. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapijos kabinete yra bėgimo takelis, treniruokliai, kita reikiama įranga.

DRAMOS, PASAKŲ TERAPIJA
Terapinių pasakų kūrimo užsiėmimai – tai savotiška pasąmonės „treniruotė“. Taip, pasirodo galima treniruoti ne tik kūną, intelektą, bet ir pasąmonę. Sakoma, kad pasakoje „gyvena“ švelni užuomina ar patarimas, vaikų išmintis, laisvė, kūryba, energija, jėga, teigiamas užtaisas, meilė! Vaikus, turinčius negalią, dažnai užplūsta negatyvios emocijos: susierzinimas, pyktis, pavydas, nepasitikėjimas, neviltis ... Padėti gali pasakos. Pasakas galima sėkmingai taikyti ir terapiniais tikslais – įveikiant baimes, krizes, blogus išgyvenimus bei koreguojant vaikų elgesį. Kuriant pasakas nėra apribojimų, sąlygų, stereotipų, nuostatų, kurių prisotintas mūsų gyvenimas.

ERGOTERAPIJA
Ergoterapija - tai žmogaus galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla: sutrikusių rankų funkcijų atstatymas, koordinacijos, vikrumo lavinimas, suvokimo lavinimas. Ši veikla vaikams padeda savarankiškai veikti, atsižvelgiant į savo norus, poreikius. Ergoterapija kartais taip ir vadinama kaip užsiėmimo terapija.

ŠVIESOS TERAPIJA
Šviesos terapija - gydymas šviesos srautu. Šviesos terapija efektyvi priemonė nuotaikai pagerinti, gydyti miego sutrikimus, dirglumą, depresiją. Ši terapija dažnai naudojama vaikams po sunkių edukacinių užsiėmimų, pamokų, atsipalaidavimui ir poilsiui.
Šviesos terapijos poveikis yra greitesnis nei daugelio antidepresantų – 80 proc. sergančių sezonine depresija sveikata pradeda gerėti po 2-4 dienų, o žymus pagerėjimas stebimas po 1-2 savaičių. Dažnai šviesos terapijos kambarys taikomas dramos, pasakų terapijai pravesti.Parama
Kontaktai

Panevėžio g. 2

LT-92304 Klaipėda

Mob. 8 620 191 61 (Rasa)

Mob. 8 645 022 93 (Vida)

El. paštas: keliaskartu@gmail.com